price

Технологія розробки веб-сайту. Розрахунок вартості веб-сайту

Публікація розрахована для розробників, кому важко визначитися з ціною на сайт чи для замовників, які мають знати за що вони платять. Формули для розрахунків, що приведені мої власні і не претендують на методичні вказівки на всі випадки.

Часто ви задавалися питанням «Скільки коштує веб-сайт?». Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від вашого бізнесу, від кваліфікації того, до кого ви звертаєтесь. Скільки готові переплатити за роботу в срок та за якісну підтримку. Погодьтесь, що веб-сайт в наш час куди більше відповідає за презентабельність компанії ніж офіс чи авто на якому розвозить кур’єр. Якщо ви замовляєте сайт за 1 000 грн для вашого бізнесу, то відповідно такий у вас бізнес.

Для того, щоб зрозуміти від чого залежить вартість сайту потрібно розуміти технологію розробки.
Розробка веб-сайту ділиться на кілька етапів: Дизайн, Верстка, Програмування. Частіше всього, програміст займається як версткою, так і програмуванням. Дизайн же потрібно доручити кваліфікованому спеціалісту, який має навики не лише дизайну але і юзабіліті.

Дизайн. Першим етапом розробки будь-якого веб-сайту є розробка дизайну. Дизайн сайту розробляється в Photoshop, структуруючи елементи та групи елементів в Layers. Наповнюючи сайт контентом в Photoshop, не можна використовувати нестандартні шрифти та зглажування шрифтів. Нестандартні шрифти можна дозволити собі вживати тільки в рідкісних заголовках, логотипах.

В залежності від вартості сайту та швидкості його виконання можуть модифікуватися готові шаблони, а може вестися розробка унікального дизайну з логотипами та іконками.

Верстка. Задача вертки сайту в HTML заключається в тому, щоб передеати в браузери піксель в піксель зображення сайту з макету в psd. При верстці нарізається макет інструментом Slice. В залежності від складності дизайну, нарізка робиться кілька разів, почерзі відключаючи ті чи інші елементи та групи.

Верстальщик обирає технологію в залежності від технічного завдання та вимог до підтримки браузерів замовника. Найоптимальнішим рішенням є згода замовника на те, що сайт буде коректно відображатися у всіх браузерах, але з невеликим відхиленням від дизайну. Прикладом є сайт Twitte, суть полягає в тому, що не можна розраховувати на реалізацію частин сайту за допомогою HTML5, CSS3 так як специфічні ефекти не будуть відображатися в більш застарілих браузерах, типу Internet Explorer 8.

Програмування. 

Розрахунок вартості веб-сайту складний процес. Сайт можна придбати, як за 300 грн, так і за 300 000$. Вартість включає в себе надійність подальшої співпраці з розробником веб-сайту. Так як, веб-сайт грає основну роль у веденні сучасного бізнесу, серйозні компанії готові переплатити 100 – 200 тис. грн, довіривши розробку сайту надійній компанії.

Складність сайту–візитівки і інтернет-магазину значно різні, і ціни на них помітно відрізняються. Розрахувати вартість сайту досвідченому фрілансеру можна визначивши приблизний час на виконання роботи.

Без портфоліо та участі в серйозних проектах розробник не може сподіватися на оплату роботи більше ніж 50 грн за годину.

Якщо досі не був зареєстрований домен для сайту та наданий хостинг, то ці сервіси також мають включатися у вартість сайту. Домен: 85 грн, Хостинг 300 грн в рік.

Не потрібно виключати із собівартості сайту зустрічі з клієнтом, дзвінки та  переговори, а це з урахуванням таксі, тарифів операторів та затраченого часу близько 400 грн.

Остання діє є множення на коефіцієнт значимості ресурсу. Наприклад, якщо це візитівка однієї людини, яку здаєм і забуваємо, то коефіцієнт мінімальний, якщо мова про розробку інтернет-магазину, то відповідальність більша, і коефіцієнт відповідно теж. Для кожного сайту, клієнта чи сроків виконання коефіцієнти різні.

Приклад:

Початківець-фрілансер, з невеличким портфоліо, підробіток у вільний тиждень на літніх канікулах. Створення сайту-візитівки. Оцінка часу: 16 годин.

Одже підрахуємо: (16*50+5*50+85+300+400)*1,2 = 2202грн. – це вартість розробленого сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *