opera

Кілька причин НЕ використовувати браузер Opera

Перевод статьи , которая номинировалась на Opera Writer Internship Competition в 2009 году “10 Reasons NOT to Use Opera as Your Browser” на украинский язык.
автор: Joseph D. Lien

Перевод был реализован специально про просьбе моего друга и сотрудника компании Opera Browser и опубликована на Opea Comunity.

Кілька причин НЕ використовувати браузер Opera

10. Вам подобається, що Ваш ПК кишить від зловмисного ПЗ

Якими б не були корисними комп’ютери, після повсякденного використання вони стають звичайним атрибутом. Однак, не варто сумувати, широкий спектр зловмисних та шпигунських програм забезпечить шарм новизни та неочікуваності! Так, наприклад, спливаючі віконця, ознайомлять вас з “критично необхідними ” програмами, які ладні видалити вірус, котрий незрозуміло-як потрапив на Ваш комп’ютер. Коли ж вам добряче набриднуть такі речі і ви вирішите позбавитися від надокучливих програм, відшукати їх на своєму комп’ютері здасться Вам ненабагато простіше, ніж відшукати голку в стозі сіна. На щастя, я не зіштовхуюся з подібною проблемою. Чому? Протягом багатьох моїх років моїм браузером був Opera, а не Internet Explorer, куди більш схильний до подібних зловмисних програм.

9. Зроблено не Apple’ом

Apple це компанія, яка створила кілька неперевершених речей з непоганим дизайном, фішкою яких є суворе дотримання еталонів якості. Притому, до такої міри, що створилася навіть купка “Apple маніяків”, які не допускають навіть думки про використання продукції якогось іншого бренду при наявності в Apple аналога. Якщо ви належите до числа останніх, то не варто звертати увагу на особливості приємного інтерфейсу Opera… просто продовжуйте працювати в своєму улюбленому браузері. Одначе, якщо ви все-таки спробуєте Opera, ми не скажемо вашому Богу Стіву Джобсу.

8. У вас фобія літери O

Протягом тривалого часу Opera використовувала велику червону літеру О в якості логотипу для компанії та іконки браузера. З виходом Opera 10 дизайн ярличка браузера, встановленого на Windows 7 чи Windows Vista був суттєво видозмінений до ярличка з високою роздільною здатністю. Але, ймовірно, ця літера нагадує про нещасливу любов (Ольга, Офелія) чи урок хімії, на якому ви забули, що О в періодичній системі Менделеєва означає Оксиген, і були висміяні? Повірте мені, не варто згадувати про це все життя.

7. Ви не докумекали, як встановити додаток на смартфон

Ви щасливий власник смартфона? З Opera Mini вас очікує приємний досвід інтернет серфінгу. До цього часу деякі власники телефонів BlackBerries та Windows Mobile (та на момент перекладу – Android) знаходяться в наївному невіданні, продовжуючи користуватися громіздкими та повільним браузерами, встановленими за замовчуванням. Запевняю вас, встановлення Opera це абсолютно нескладна процедура, від якої ваш телефон не вибухне. Просто перейдіть за посиланням operamini.com

6. Ви уклали погодинний контракт з метою максимізувати прибуток

Якщо ви працюєте, як і я, в IT сфері, Інтернет браузер – важливий інструмент для пошуку інформації, системного адмініструванні та можливості постійно бути на зв’язку. Я навіть практично переконав в цьому свого боса. Особисто мені подобається вкладки браузера, вбудований пошуковик, швидкий набір і завжди доступні закладки. І хоча клієнтам доводиться платити мені за час, який я перебуваю на їхніх сайтах, мої клієнти часто дивуються, наскільки швидко я вирішую їх проблеми. Таким чином, я рахую, це непоганий компроміс.

5. Ви співробітник компанії Microsoft та побоюєтесь, що Стів Балмер зашкодить вашому телефону

Нещодавно в новинах писали про випадок, в якому співробітник Microsoft намагався зробити миттєве фото генерального директора компанії за допомогою iPhone. Той схопив телефон і почав трощити його в друски. Хто може дати гарантію, що він зупиниться на iPhone…

Якщо ви співробітник Microsoft та маєте стійку схильність до параної, Вас може занепокоїти нав’язлива ідея, що Стів Балмер може схопити і Ваш телефон чи ноутбук зі встановленим браузером Opera на ньому й зробити з ним те саме, тому що ви мали нахабство скористатися продукцією конкурентів. Думаю, і це не проблема, просто не варто при зустрічі на публічному дійстві показувати йому свій браузер.

4. Ви мій вчитель англійської мови в восьмому класі

З поміж усіх знайомих мені людей в галузі освіти мало хто боявся інформаційної революції і появи нових технологій більше, ніж найпалкіший противник будь-яких новинок мій вчитель англійської мови в восьмому класі. Він практично забороняв нам користуватися комп’ютером для виконання домашніх завдань чи написанню творів. Чому, запитаєте ви. Та тому що “автоматична перевірка правопису сприяє атрофізму моску”.

В нього була нав’язлива ідея, що користуючись перевіркою орфографії, ми ніколи не навчимося грамотного правопису і вимові. В браузері Opera 10 вбудований спел чекер. Ця функція наче надає мені штучний інтелект, коли я пишу листи чи залишаю коментарі на форумах. Глибоко в душі я певен, що він був просто злий на весь світ від того, що не досяг успіху в якійсь галузі. Але, якщо і ви не впевнені, що перевірка правопису сприяє атрофії м’язів мозку, просто відключіть цю функцію.

3. Ви досі перебуваєте під враженням від жартівливих першоквітневих гримас

Мені соромно, та все ж маю визнати, що після новин про вражаючі гримаси від Opera першого квітня я ще протягом 10 хвилин сидів навпроти своєї камери і не міг зрозуміти, чому не відбувається прогортання сторінок, стільки б я не показував язик і не тримав клавішу F8.
Та все ж думаю, що лишилося чекати недовго до реалізації Opera цих функцій в браузері.

2. Ви сама спокійність і не хочете, щоб Opera Turbo порушувала стан ваших речей

Ви ніколи не мріяли про мікрохвильову піч, яка має характеристики реактивного двигуна, що йде в комплекті з ножицями – ви розсудлива людина й розумієте, що всьому свій час і місце. Таким чином, не дивлячись на всюдисущий, дешевий та доступний в вашій місцині бродменд, ви до цього часу не сказали па-па своїм dial-up конектам, тому що Вам здається марнотратством переплачувати зайвих 4.95$ в місяць за ту ж послугу. Й не дивлячись на те, що технологія стискання Opera Turbo зробила б ваш пошук в інтернеті в сто разів швидшим, ви ніколи не дозволите цій технології обламати кайф, який ви отримуєте від тривалого терплячого очікування завантаження сторінки… Одначе ваша святість лишається питанням.

І, нарешті, основна причина не використання Opera в якості браузера.

1. Ви – відлюдник, який живе в повній ізоляції і ніколи не чув про існування Інтернету

Звісно, ймовірність того, що цей пункт стосується читача, стрімко прямує до нуля. Скоріш за все цей пункт стосується тих, хто, не дивлячись на всі переваги цього браузера, з тих чи інших причин все одно не хоче ним користуватися Якщо про вас, як і про мого дядька Теде, нічого не було чути останніх років десять, і ви дивним чином пролетіли повз появу Інтернету, тоді, ймовірно,
Opera не для вас… як і телефон, і електроенергія та інші безглузді придатки сучасного суспільства. Що стосується інших, то я радий, що для них доступна така річ, як браузер Opera, який робить щоденний серфінг Інтернетом приємним та зручним.

Дякую за допомогу: S@juka (Надійка) та vabissus (Аня).

Кілька причин НЕ використовувати браузер Opera: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *